Covid-19-statistieke: Herstelkoers bestendig op 96,6%

Argieffoto (Foto: Jam Sta Rosa/AFP)

Die Nasionale Instituut vir Oordraagbare Siektes (Nios), het Vrydagaand die jongste Covid-19-statistieke vir Suid-Afrika bekendgemaak.

Altesaam 1 898 nuwe gevalle is aangemeld wat ʼn positiwiteitskoers van 6,3% verteenwoordig. Dit bring die totale gevalle op 3 681 437 te staan.

Nog 18 sterftes is sedert die vorige verslag aangemeld, waarvan 2 sterftes die afgelope 24 – 48 uur aangemeld is. Dit bring die dodetal op 99 517 te staan. Volgens Nios is daar steeds ʼn agterstand wat die aanmelding van Covid-19-sterftes betref weens die voortgesette oudit deur die departement van gesondheid.

Minstens 23 196 880 toetse is reeds gedoen.

Die meeste van die nuwe gevalle wat sedert die vorige verslag aangemeld is, is van Gauteng (37%), gevolg deur die Wes-Kaap (22%). KwaZulu-Natal verteenwoordig 17%, die Vrystaat en Mpumalanga 6% elk, Limpopo en Noordwes elk 4%, die Oos-Kaap 3% en die Noord-Kaap 1%.

Sedert die vorige verslag was daar ʼn toename van 60 hospitaal-opnames. Daar is tans 2 587 Covid-19-pasiënte in 666 staat- en privaat hospitale.

Altesaam 3 557 369 persone (96,6%) het reeds herstel.

Altesaam 31 989 917 dosisse entstof is reeds toegedien.

Provinsiale statistiek:

ProvinsieNuwe gevalleGevalle
Oos-Kaap60343689
Vrystaat111201050
Gauteng7071195572
KwaZulu-Natal327653402
Limpopo68154805
Mpumalanga108191715
Noordwes72191277
Noord-Kaap24108420
Wes-Kaap421641507
Totaal18983681437

Sterftes en persone wat herstel het: 

ProvinsieSterftesHerstelAktiewe gevalleTotale gevalle
Oos-Kaap16496326568625343689
Vrystaat75871913142149201050
Gauteng20584116866363251195572
KwaZulu-Natal160056318395558653402
Limpopo4538149972295154805
Mpumalanga46871858891139191715
Noordwes46991853901188191277
Noord-Kaap3212988276381108420
Wes-Kaap21709618907891641507
Totaal995173557369245513681437

 

ondersteun maroela media só

Sonder Maroela Media sou jy nie geweet het nie. Help om jou gebalanseerde en betroubare nuusbron se toekoms te verseker. Maak nou ’n vrywillige bydrae. Onthou – ons nuus bly gratis.

Maak 'n bydrae

O wee, die gesang is uit! Die kommentaar op hierdie berig is gesluit. Kom kuier gerus lekker verder saam op ʼn ander artikel.