Covid-19-statistieke: Meer as 19 miljoen dosisse entstof toegedien

Argieffoto (Foto: Emmanuel Croset/AFP)

Die Nasionale Instituut vir Oordraagbare Siektes (Nios), het Saterdagaand die jongste Covid-19-statistieke vir Suid-Afrika bekendgemaak.

Altesaam 816 nuwe gevalle is aangemeld wat ʼn positiwiteitskoers van 2,8% verteenwoordig. Dit bring die totale gevalle op 2 911 497 te staan.

Nog 56 sterftes is sedert die vorige verslag aangemeld en dit bring die dodetal op 88 292 te staan.

Minstens 17 960 260 toetse is reeds gedoen.

Die meeste van die nuwe gevalle wat sedert die vorige verslag aangemeld is, is van KwaZulu-Natal (20%) gevolg deur die Gauteng (19%). Die Wes-Kaap verteenwoordig 17%, Oos-Kaap 12%, Vrystaat 11%, Noord-Kaap 10%, Noordwes 5%, Mpumalanga 4% en Limpopo 3%.

Sedert die vorige verslag was daar ʼn toename van 29 hospitaal-opnames. Daar is tans 5 545 Covid-19-pasiënte in 667 staat- en privaat hospitale.

Altesaam 2 790 653 persone (95,8%) het reeds herstel.

Altesaam 19 016 618 dosisse entstof is reeds toegedien.

Provinsiale statistiek:

ProvinsieNuwe gevalleGevalle
Oos-Kaap95291464
Vrystaat86162266
Gauteng152917650
KwaZulu-Natal167513575
Limpopo23122018
Mpumalanga29151342
Noordwes39149975
Noord-Kaap8491515
Wes-Kaap141511692
Totaal8162911497

Sterftes en persone wat herstel het: 

ProvinsieSterftesHerstelAktiewe gevalleTotale gevalle
Oos-Kaap149802752021282291464
Vrystaat68211516703775162266
Gauteng194398968871324917650
KwaZulu-Natal1468048369715198513575
Limpopo40211168361161122018
Mpumalanga1982148953407151342
Noordwes41691445901216149975
Noord-Kaap221984862443491515
Wes-Kaap199814879563755511692
Totaal882922790653325522911497

 

ondersteun maroela media só

Sonder Maroela Media sou jy nie geweet het nie. Help om jou gebalanseerde en betroubare nuusbron se toekoms te verseker. Maak nou ʼn vrywillige bydrae. Onthou – ons nuus bly gratis.

Maak 'n bydrae

Nou pra' jý

O wee, die gesang is uit! Die kommentaar op hierdie berig is gesluit. Kom kuier gerus lekker verder saam op ʼn ander artikel.

17 Kommentare

jongste oudste gewildste
Erik

Ek sien baie uit daarna om weer rugby by die stadion te gaan kyk. Ek en my inentingspaspoort. Lyk darm asof hulle goed vorder met die inentings, so een van die dae is die stadiums weer vol!

koos10

En hoeveel hiervan was die 2de dosis?
Ek wens net dat al die wetenskaplikes wil konsentreer op ‘n permanente oplossing. Tans is die entstof goed genoeg vir 6 maande, so ongeveer een vlaag van COVID.
Ek sien wel dat daar nou ‘n pil ontwikkel is. Sal moet sien of dit gaan werk?