Só lyk jongste Covid-19-statistieke

Argieffoto (Foto: Emmanuel Croset/AFP)

Die Nasionale Instituut vir Oordraagbare Siektes (Nios), het Saterdagaand die jongste Covid-19-statistieke vir Suid-Afrika bekendgemaak.

Altesaam 3 220 nuwe gevalle is aangemeld wat ʼn positiwiteitskoers van 9.2% verteenwoordig. Dit bring die totale gevalle op 2 958 548 te staan.

Nog 8 sterftes is sedert die vorige verslag aangemeld en dit bring die dodetal op 89 791 te staan.

Minstens 19 383 834 toetse is reeds gedoen.

Die meeste van die nuwe gevalle wat sedert die vorige verslag aangemeld is, is van Gauteng (82%), gevolg deur Noordwes en die Wes-Kaap (4% elk). KwaZulu-Natal en Mpumalanga verteenwoordig 3%, Limpopo 2%, en die Oos-Kaap, Vrystaat en Noord-Kaap elk 1%.

Sedert die vorige verslag was daar ʼn toename van 30 hospitaal-opnames. Daar is tans 2 229 Covid-19-pasiënte in 665 staat- en privaat hospitale.

Altesaam 2 847083 persone (96.3%) het reeds herstel.

Altesaam 25 284 889 dosisse entstof is reeds toegedien.

Provinsiale statistiek:

ProvinsieNuwe gevalleGevalle
Oos-Kaap21293143
Vrystaat35165481
Gauteng2629939502
KwaZulu-Natal110518167
Limpopo60123422
Mpumalanga97153694
Noordwes116153944
Noord-Kaap3193293
Wes-Kaap121517902
Totaal32202958548

Sterftes en persone wat herstel het: 

ProvinsieSterftesHerstelAktiewe gevalleTotale gevalle
Oos-Kaap15200277762181293143
Vrystaat70851570711325165481
Gauteng1967590928510542939502
KwaZulu-Natal147874987714609518167
Limpopo40961179771349123422
Mpumalanga2011151178505153694
Noordwes43541482411349153944
Noord-Kaap23809034656793293
Wes-Kaap202034964521247517902
Totaal897912847083216742958548

 

ondersteun maroela media só

Sonder Maroela Media sou jy nie geweet het nie. Help om jou gebalanseerde en betroubare nuusbron se toekoms te verseker. Maak nou ’n vrywillige bydrae. Onthou – ons nuus bly gratis.

Maak 'n bydrae

Nou pra' jý

O wee, die gesang is uit! Die kommentaar op hierdie berig is gesluit. Kom kuier gerus lekker verder saam op ʼn ander artikel.

12 Kommentare

jongste oudste gewildste
Ronelle

Hoe het die getalle gelyk tydens die verkiesing? Of is daar ook n “backlog” met die toetse? Ironies dat die getalle so skerp styg wanneer n nuwe variant aangekondig word. Die regering sal baie mooi moet besin voordat die CR die mense toespreek en die “looting” ingedagte hou want dit kan weer gebeur. Het die nuwe variant nog nie gehoor van die geliefkoosde woord van Staatsdepartemente nie – BACKLOG en ook in backlog gaan nie? Met die amper normale lewe wat ons gelei het van Level 1 gaan CR en sy kabinet sukkel om ons in te perk. Covid het… Lees meer »

Madeleine

96 % van mense herstel Maar die entstof raak verpligtend!?
Dis Mos crazy?

Althes

Ons leef in die 21ste eeu, het die beste tegnologie, is medies gevorderd maar die coronavirus wat al vir meer as 40 jr bestaan, saai amok die afgelope 2 jr, het die wêreld in totale paniek. Die omnikronvariant is nog nie eens goed nagevors nie, en almal slaan hul deure toe vir Suidelike Afrika.
My vraag is, hoekom het hierdie virus soveel mag oor die wêreld? Ek stem saam met VSA president, laat elke land sy eie entstof ontwikkel, want nou is odie wêreld slegs afhanklik van die groot pharmaseutiese maatskappye.

Dirk Mostert

Slegs 8 sterftes (hoeveel net ‘covid-verwant’?) en 30 hospitaalgevalle uit 3,220 ‘infeksies’. Hoeveel gevalle is asimptomaties en hoeveel is reeds geent? Hoeveel konsentrasie-siklusse van die PCR toets tans en hoeveel op 1 November? Dat Nios hierdie inligting verswyg is agterdogwekkend.

gehasie

Wie verskaf hierdie statestieke? Dieselfde regering wat in 26 absoluut hopeloos was??? Vra net!!! Is Covid hier om te bly??