Opskudding en verwarring het die Goue Leeus-rugbyunie (GLRU) se ligas Saterdag gekenmerk.
Roodepoort het vir die skok der skokke gesorg.
Dié eertydse Suid Afrikaanse klubkampioen het skaars twee maande gelede nog met 7-127 teen Raiders in die bond se Pirates-grootuitdaagreeks (PGU) verloor.
Saterdag het hy Pirates – derde op die punteleer, en die span wat die GLRU verlede jaar in die oop klubs se reeks om die Goue Beker (GB) verteenwoordig het – met 32-31 verslaan.
Hy het daarmee waarskynlik ʼn einde gemaak aan die Greenside-klub se kans om weer vanjaar in die GB-reeks te speel.
Verwarring oor Wanderers se deelname aan die reeks het uitgekring nadat die klub twee keer nie sy bepalings teen Raiders nagekom het nie.
Na wat vasgestel kan word, is die wedstryd uitgestel wat aanvanklik twee weke gelede moes plaasvind, maar onsekerheid bestaan nadat hy ook nie Saterdag die hersiene bepaling nagekom het nie.
Op die koop toe is die wedstryd in die Senior Grootuitdaagreeks (SGU) tussen Kagiso en Southern Knights van Naturena in die eerste helfte gestaak.
Ander uitslae –
PGU
Tweede spanne
Pirates 21, Roodepoort 19.
Derde spanne
Pirates 36, Roodepoort 12.
Onder 21-spanne
Pirates 31, Roodepoort 15.
Onder 19-spanne
Pirates 26, Roodepoort 19.
Bailybeker
Eerste spanne
Johannesburg Polisie 102, Soweto Eagles 15; Germsiton Simmer 25, Alberton 23; Unie 48, Harlequins 31.
Tweede spanne
Polisie 59, Soweto 24; Alberton 41, Simmer 12; Unie 66, Quins 5.
Derde spanne
Polisie 28, Soweto 0; Alberton 22, Simmer 17; Quins 10, Unie 3.
Onder 21-spanne
Polisie 34, Soweto 17; Alberton 24, Simmer 0; Unie 58, Quins 0.
Onder 19-spanne
Soweto 25, Polisie 10; Alberton 45, Simmer 10, Quins 42, Unie 5.
SGU
Eerste spanne
Alexandra Wolves 18, Eldoronians 15.
Onder 20-spanne
Alex 31, Eldos 0.
Opgesomde punteleer –
PGU
Eerste spanne
NWU Pukke 47, Raiders 45, Pirates 40, UJ 37, Wits 28, Randfontein 13, Roodepoort 11, Wanderers 9.
Tweede spanne
UJ 45, Raiders 45, Pirates 43, Pukke 38, Wits 20, Randfontein 15, Wanderers 9, Roodepoort 7.
Derde spanne
Pukke 54, Raiders 44, Pirates 37, Wanderers 28, UJ 21, Randfontein 17, Wits 16, Roodepoort 5.
Onder 21-spanne
Pukke 50, UJ 45, Wits 35, Raiders 33, Pirates 33, Randfontein 15, Roodepoort 13, Wanderers 0.
Onder 19-spanne
Pukke 50, UJ 44, Wits 38, Pirates 34, Roodepoort 21, Wanderers 21, Randfontein 9, Raiders 6.
Bailybeker
Eerste spanne
Simmer 40, Polisie 39, Alberton 33, Quins 22, Diggers 18, Unie 15, Soweto 1.
Tweede spanne
Alberton 45, Polisie 42, Diggers 29, Unie 19, Simmer 15, Quins 9, Soweto 5.
Derde spanne
Quins 49, Polisie 45, Alberton 30, Simmer 17, Unie 15, Diggers 10, Soweto 0.
Onder 21-spanne
Alberton 43, Diggers 33, Unie 28, Polisie 17, Simmer 16, Soweto 10; Quins 6.
Onder 19-spanne
Alberton 50, Quins 30, Soweto 17, Simmer 14, Polisie 13, Unie 10, Diggers 6.
SGU
Eerste spanne
Tshuma Stingers 21, Knights 20, Alex 17, Kagiso 5, Eldos 2.
Tweede spanne
Kagiso 5, Alex 0.
Onder 20-spanne
Alex 29, Knights 17, Stingers 9, Kagiso 9, Eldos 7.