Vandag se sportnuus

maroela-media-sportnuus-01Tennis

Dis reeds dag 2 van die Australiese Ope Tennistoernooi en van die uitslae lyk so:

1 Andy Murray (Gbr) klop Illya Marchenko (Ukr) 7-5 7-6 (7-5) 6-2

5 Karolina Pliskova (Cze) klop Sara Sorribes Tormo (Spa) 6-2 6-0

2 Serena Williams (VSA) klop Belinda Bencic (Swi) 6-4 6-3

Later vandag speel Fernando Verdasco (Spa) teen 2 Novak Djokovic (Ser).

Davisbeker-tennis

Dit lyk asof Kevin Anderson in 2017 ook nie vir SA in die Davisbeker-reeks gaan speel nie. Daar is ook ʼn vraagteken oor die beskikbaarheid van Raven Klaasen voor SA se kragmeting vroeg volgende maand teen Estland.

F1-nuus

Valtteri Bottas sal die Formule 1-kampioen wat uitgetree het, Nico Rosberg, by Mercedes vervang. Die veteraan Felipe Massa keer terug van uittrede en sluit by Williams aan.

Gholf

Die wêreldnommer 2-speler Rory McIlroy het ʼn ribbesering tydens die SA Ope opgedoen wat beteken hy sal nie aan die Abu Dhabi-kampioenskap deelneem nie.

Op die jongste wêreldranglys is Jason Day steeds die voorste speler.

1Jason Day
2Rory McIlroy
3Dustin Johnson
18Branden Grace
24Charl Schwartzel
26Louis Oosthuizen

Krieket

Suid-Afrika en Sri Lanka se T20-reeks begin komende Vrydag. Die twee spanne se eerste wedstryd is op Supersport Park in Centurion.

In Wellington is die eerste toets tussen Nieu-Seeland en Bangladesj deur Nieu-Seeland gewen.

Bangladesj 595/8 v & 160

Nieu-Seeland 539 & 217/3 (39.4 bb, teiken: 217)

Nieu-Seeland wen met 7 paaltjies.

Rugby

Die Bulls het bekend gemaak dat die losvoorspeler Arno Botha hom ná die Superreeks van 2017 by Ulster gaan aansluit.

Goeie nuus vir die Southern Kings is dat die flank Chris Cloete van sy besering herstel het en gereed is om sy plek in te neem wanneer die Superreeks aanstaande maand afskop.

Sunfoil-krieketreeks

Op die jongste punteleer staan sake so:

PosSpanGWVOnbGUKolfBoulPunte
1Dolphins7214028.8823.0071.88
2Titans7222124.7621.0070.76
3Knights7213122.9819.0066.98
4Warriors7223026.6219.0065.62
5Lions7223017.6024.0061.60
6Cobras7133020.1422.0052.14


Vrouekrieket

Die Momentum Proteas-vrouespan het gister in hul derde eendagwedstryd teen Bangladesj gespeel.

Bangladesj Vroue 136 (49/50 bb)

Suid-Afrika   Vroue 126 (31.2/50 bb)

Bangladesj wen met 10 lopies

SA loop nou 2-1 voor in die reeks van vyf wedstryde. Die vierde wedstryd is vir môre geskeduleer.

Hokkie

SA se manshokkiespan speel komende naweek teen Nederland en België op Hartleyvale in Kaapstad. Dit vorm deel van die Kaapstad SomerReeks.

Sokker

Op die jongste Engelse Premierliga-punteleer staan sake so!

PosSpanGWGVPunte
1Chelsea21171352
2Tottenham Hotspur21136245
3Liverpool21136245
4Arsenal21135344
5Manchester City21133542
6Manchester United21117340

In die Afconbeker is twee wedstryde gister gespeel.

DR Kongo     1 – 0    Morocco

Ivoorkus         0 – 0    Togo

Vandag speel Ghana teen Uganda en Mali kom teen Egipte te staan.

ondersteun maroela media só

Sonder Maroela Media sou jy nie geweet het nie. Help om jou gebalanseerde en betroubare nuusbron se toekoms te verseker. Maak nou ʼn vrywillige bydrae. Onthou – ons nuus bly gratis.

Maak 'n bydrae